Artyści

Monika  Lewczuk

Monika Lewczuk

Zapraszamy do bookingu: biuro@kmevents.pl
+48 797 899 873

Monika Lewczuk jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Dzielić się swoją muzyką w internecie zaczęła jako Monikah w 2013 roku. Wśród opublikowanych piosenek była Loud & Dirty, którą zilustrowano teledyskiem. 
 
Kolejnym ważnym krokiem w jej karierze muzycznej był udział w 2014 roku talent show The Voice, w którym znalazła się w drużynie Marka Piekarczyka. Udział w tym programie zaowocował kontraktem z wytwórnią Universal
 
Rok 2015 to premiera singla Moniki #TamTam, powstałego we współpracy z Sarsą (tekst) i Rafałem Malickim (muzyka). Piosenka stała się pierwszym wielkim hitem artystki i pokryła się złotem.
 
W czerwcu 2016 roku premierę miała debiutancka płyta Moniki, zatytułowana po prostu #1. Wyprodukował ją wspomnany Rafał Malicki, zaś Sarsa ma udział w tekstach siedmiu z dwunastu utworów. Album uzyskał status złotego. 
 
Na płycie #1 znalazła się wspomniana piosenka #TamTam, a także kolejne przeboje Moniki Lewczuk. Singlowy kawałek Ty i ja trzykrotnie pokrył się platyną i zajął trzecie miejsce na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w 2016 roku. Świetnie na polskim airplay'u radziły sobie także kompozycje Biegnę z gościnnym udziałem Antka Smykiewicza oraz Zabiorę cię stąd.
 
Monika Lewczuk ma także w dorobku trzy nominacje do ESKA Music Awards (w 2016 i 2017 roku), w kategoriach, odpowiednio: Najlepszy Radiowy Debiut i Najlepsza Artystka i Najlepszy Hit »Ty i Ja«. Wystąpiła też podczas Polsat Superhit Festiwal 2017 oraz na galach ESKA Music Awards 2016 i 2017.
 
W 2017 roku Monika została zaproszona do współpracy z międzynarodową gwiazdą latin popu Alvaro Soler i nagrała z nim singel Libre. Do tej pory odnotował ponad 40 milionów odsłon! (teledysk można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=ibRl5BKpzfg). Artystka została również zaproszona do wspólnych występów z Alvaro Soler podczas jego wiosennej trasy koncertowej w Polsce w 2017 roku. Wcześniej wystąpiła z nim podczas gali Bestsellery Empiku 2016. 
 
Do tej pory wszystkie klipy Moniki Lewczuk obejrzano na YouTubie ponad 46 mln razy! Na Facebooku i Instagramie obserwuje ją ponad 80 tys. użytkowników. 
 
18 maja ukazał się singiel Moniki pt. "Brak Tchu", który zwiastuje nadejście kolejnej płyty artystki.