Artyści

Roksana Węgiel - Roxie

Roksana Węgiel - Roxie

Zapraszamy do bookingu: biuro@kmevents.pl
+48 518 899 329

14-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids.

 

Jej debiutancki singiel "Żyj" w serwisie YouTube wyświetlono prawie 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018.

 

"Obiecuję" to drugi singiel Roksany Węgiel, a teledysk do utworu obejrzano ponad 6 mln razy.

 

Na Instagramie artystkę obserwuje ponad 650 tysięcy osób.

 

Oprócz tego nagrała singiel "Zatrzymać chwilę" w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3. Również w tym filmie użyczyła głosu postaci Lucy.

 

Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Zeszłoroczny konkurs odbył się 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Nagranie występu Roksany, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu "Anyone I Want To Be" bije rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało go ponad 39 mln osób.

 

31 grudnia 2018 roku wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego Sylwester Marzeń z Dwójką organizowanego przez TVP2 w Zakopanem.

 

W styczniu 2019 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.

 

12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel "Lay Low", który trafił również na zagraniczne rynki, a w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

 

W maju 2019 pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

 

Roksana zakończyła pracę nad debiutanckim albumem, który ukaże się już 7 czerwca 2019 roku.