Artyści

Blanka

Blanka

Zapraszamy do bookingu: [email protected]
+48 796 472 478

Blanka to supergwiazda i popowa sensacja w branży muzycznej, która swój egzotyczny wygląd i klimat zawdzięcza półpolskiemu, półbułgarskiemu pochodzeniu.


Jej piosenki zgromadziły do tej pory ponad 245 milionów odtworzeń na całym świecie.
 

Artystka reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2023, zajmując 3. miejsce w półfinale i 19. w klasyfikacji generalnej. Zajęła także 8. miejsce w głosowaniu telewizyjnym. Widzowie na całym świecie podkreślali jej silny show i atrakcyjność. Występ Blanki został również doceniony przez użytkowników TikToka i stał się najczęściej oglądanym podczas edycji 2023.
 

Przełomowy singiel Blanki Certified Diamond zyskał ponad 210 milionów odtworzeń i 61 milionów wyświetleń na całym świecie. Przekroczył także miliard wyświetleń na TikToku. Singiel dotarł na szczyty list przebojów na rynkach: Polska #1, Litwa #1, Łotwa #1, Bułgaria #1, Czechy TOP10, Islandia TOP10, Estonia TOP10, Grecja TOP10, Finlandia TOP20, Ukraina TOP20.
 

Blanka jest także jedyną polską artystką, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat znalazła się na brytyjskich listach przebojów.
 

Drugi singiel zatytułowany „Boys Like Toys” zgromadził ponad 21 milionów odtworzeń i 6 milionów wyświetleń na całym świecie.
 

Jej trzecia piosenka „Rodeo” zyskała już 60-milionowy zasięg w radiu. Został dodany do ponad 180 playlist Spotify, w tym playlist New Music Friday na 23 rynkach. Piosenka była szeroko prezentowana w wielu krajach świata, m.in. w Polsce, Finlandii, Szwecji, Rumunii, Litwie, Czechach, Ukrainie, Turcji, Bułgarii i Słowacji.
„Rodeo” zostało zremiksowane przez prestiżowych europejskich producentów, takich jak Stadiumx z Węgier i Alle Farben z Niemiec.
 

Jej najnowszy singiel Cara Mia zyskał ponad 2,6 mln odtworzeń i ponad 2 wyświetleń na YT.