Artyści

Halina Mlynkova

Halina Mlynkova

Zapraszamy do bookingu: [email protected]
+48 796 472 478

Tajemnicza, subtelna, o ogromnej wrażliwości, była wokalistka Brathanków, od dawna kroczy własną ścieżką. Brzmienia jej popowych produkcji nabierają folkowych kolorów, a ciepła barwa głosu nadaje charakteru.

Jej karierę solową zapoczątkował album „Etnoteka” wydany w 2011. Koleją płyta „Po drugiej stronie lustra” przyniosła takie przeboje jak „Aż do dna” czy „Ostatni raz”, którym wygrała „SuperJedynki” w Premierach na festiwalu w Opolu. Podczas tego festiwalu otrzymała również nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy.

Album Życia mi mało”, którego głośna premiera odbyła się 30.09.2016 przyniósł kolejne przebojowe single takie jak „Zabiorę Cię” czy „Kawa”. 

Zapowiedzią nowej płyty Artystki są single „Zanim stracisz” oraz przede wszystkim utwór „Szkło”, którego premiera miała miejsce 11 marca 2021. 

W grudniu 2021 ukazał się album świąteczny z najpiękniejszymi kolędami. Jest to płyta niezwykła. Wigilijna opowieść, utkana ze wspomnień, tęsknot i... marzeń. Na płycie znajduje się 12 ulubionych kolęd artystki w wyjątkowych aranżacjach, w których magiczny głos Haliny Mlynkovej łączy się płynnie z dźwiękami instrumentów jak również orkiestry smyczkowej. Halina, na płycie wykonuje swoje ulubione kolędy takie jak: „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy Świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Adeste Fideles”, utwory o tematyce świątecznej ze słowami Taty artystki – Władysława Mlynka a także utwór, którego jest współautorką - „Aniołowie”.” Wszystkie kompozycje zabrzmiały w zupełnie nowych aranżacjach, okraszonych indywidualną interpretacją Haliny.