Artyści

Tulia

Tulia

Zapraszamy do bookingu: [email protected]
+48 796 472 478

Tulia to niezwykły zespół, łączący w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną.

 

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

 

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage'u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence", w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Premier Opole 2018 - Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.

 

W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką „Fire of Love". W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

 

W 2021 roku zespół Tulia powrócił z nową płytą - „Półmrok". To w pełni autorski album, prezentujący poszerzone o elektronikę i elementy rocka brzmienie, a jednocześnie opowieść o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile. Krążek promowały m.in. single “Burza”, “Marcowy” i “Przepięknie”. Teledysk do tego ostatniego to wzruszający pamiętnik, pełnych sukcesów trzech lat.

 

Trzy nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
 

Nagroda Jury Konkursu Premier
Nagroda Publiczności Konkursu Premier
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Platynowa płyta za sprzedaż albumu "Tulia”.Trzy nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:

Nagroda Jury Konkursu Premier
Nagroda Publiczności Konkursu Premier
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Platynowa płyta za sprzedaż albumu "Tulia”

Nagroda Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w kategorii Fonograficzny Debiut Roku 2018

 

Rok 2023 to wielki powrót Zespołu po wielu miesiącach intensywnej pracy w studio. Owocem tej pracy będzie kolejna płyta Zespołu, której przedsmakiem jest singiel w duecie z Haliną Mlynkovą "Przerwany". 

 

Utwór został bardzo pozytywnie przyjęty, czego dowodem jest zdobycie Nagrody Publiczności im. Karola Musioła, czyli tzw. Karolinki, podczas 60. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.